Całe to piękno i krew • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Całe to piękno i krew po rejestracji w FIND-VOD.

74 użytkowników online
Całe to piękno i krew

Całe to piękno i krew

Nov. 23, 2022USA121 Min.Unrated
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Całe to piękno i krew cały film: Fascynujący dokument o życiu Nan Goldin i upadku rodziny Sacklerów

Cały film Całe to piękno i krew cda to amerykański film dokumentalny z 2022 roku, który bada życie i karierę Nan Goldin, jednocześnie ujawniając tajemnice upadku wpływowej rodziny Sacklerów. Ten poruszający film został wyprodukowany, współredagowany i wyreżyserowany przez Laurę Poitras.

Inspirująca praca Nan Goldin i jej wpływ na świat filmowców

Laura Poitras, reżyserka filmu, wyraziła swój podziw dla sztuki i wizji Nan, która inspirowała jej twórczość przez wiele lat i miała ogromny wpływ na pokolenia filmowców.

Wielki sukces na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji

Całe to piękno i krew cały film miał swoją premierę 3 września 2022 roku na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył prestiżową nagrodę Złotego Lwa. Był to drugi dokument w historii festiwalu (po „Sacro GRA” z 2013 roku), który otrzymał główną nagrodę.

Wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku

Film został również zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku w 2022 roku, gdzie miał status głównego filmu festiwalu. Nan Goldin osobiście zaprojektowała dwa oficjalne plakaty promujące to wydarzenie.

Docenienie krytyków i nominacja do Oscara

Całe to piękno i krew film online zdobył uznanie krytyków i został nominowany do nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego na 95. ceremonii rozdania Oscarów, co potwierdza jego wyjątkową jakość i znaczenie w świecie filmu.

Walka Nan Goldin z Purdue Pharma i rodziną Sacklerów

Film online skupia się na życiu i karierze Nan Goldin, cenionej fotografki i aktywistki, która często dokumentowała subkultury LGBT oraz kryzys związany z HIV/AIDS. Po przejściu przez własną uzależnienie od oksykodonu i niemal śmiertelną przedawkowaniu fentanylu, Goldin założyła grupę aktywistyczną PAIN (Prescription Addiction Intervention Now) w 2017 roku. Celem PAIN było przyprowadzenie Purdue Pharma, należącej do rodziny Sacklerów, do odpowiedzialności za epidemię opioidową.

Archiwalne zdjęcia i materiały filmowe ożywiają historię Goldin

Całe to piękno i krew online cda składa się z siedmiu rozdziałów, z których każdy rozpoczyna się sekwencją fotograficzną lub archiwalnym materiałem filmowym przedstawiającym życie Nan Goldin. Następnie przechodzi do materiału z jej ostatnich protestów z udziałem grupy PAIN. W filmie wykorzystano również wybitne fotografie Goldin, takie jak „Ballada o zależności seksualnej”. Wśród ujęć z protestów PAIN znajdują się pierwszy protest w 2018 roku w Metropolitan Museum of Art, Luwrze oraz Muzeum Guggenheima.

Wyjątkowa obsada filmu

W filmie Całe to piękno i krew występują sami główni bohaterowie, m.in. Nan Goldin, Patrick Radden Keefe, Megan Kapler, a także znane postaci z materiałów archiwalnych, takie jak John Waters, Cookie Mueller i Dawid Wojnarowicz.

Historia powstania filmu Całe to piękno i krew CDA

Goldin i dwóch innych aktywistów filmowali swoje działania związane z grupą PAIN przez dwa lata, mając na celu stworzenie dokumentu o ich działalności. Następnie Goldin zwróciła się do wytwórni filmowej z prośbą o przekształcenie materiału w pełnoprawny film. Zasugerowano jej wówczas Laurę Poitras, reżyserkę znaną z pracy nad filmem „Astro Noise” dla Whitney Museum. Goldin była początkowo sceptyczna ze względu na polityczny charakter wcześniejszych filmów Poitrasa, ale ostatecznie zaufała jej wizji i była zadowolona z efektu końcowego.

Premiera i dystrybucja filmu

Całe to piękno i krew cały film online miał swoją premierę 3 września 2022 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał Złotego Lwa. Następnie został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, a także na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku, gdzie był głównym filmem festiwalu. Prawa do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych nabyła firma Neon, a w Wielkiej Brytanii i Irlandii – Altitude Film Distribution. Ponadto, HBO Documentary Films nabyło prawa telewizyjne i streamingowe do filmu. Całe to piękno i krew cda trafił do kin 23 listopada 2022 roku.


Znajdź Całe to piękno i krew cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Całe to piękno i krew po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu All the Beauty and the Bloodshed
IMDb Rating 7.5 4,914 głosów
TMDb Rating 7.485 66 głosów

[variable_1] się zarejestrował(a). Przyjemnego seansu!