Dalíland • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Dalíland po rejestracji w FIND-VOD.

89 użytkowników online
Dalíland

Dalíland

May. 19, 2023United Kingdom104 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Ogólnie o całym filmie Dalíland cda

Cały film Dalíland to amerykański film z 2022 roku, którego reżyserką jest Mary Harron, a scenariusz napisał John C. Walsh. Film opowiada historię burzliwego małżeństwa surrealistycznego malarza Salvadora Dali i jego żony oraz muzy Gali w późnych latach 70. W filmie Dalíland cda występują tacy aktorzy jak Ben Kingsley, Barbara Sukowa, Ezra Miller, Christopher Briney, Alexander Beyer, Avital Lvova, Rupert Graves, Andreja Pejić, Suki Waterhouse i Mark McKenna.

Obsada w filmie Dalíland online

  • Ben Kingsley jako Salvador Dali
  • Ezra Miller jako młody Salvador Dalí
  • Barbara Sukowa jako Gala Dalí
  • Avital Lvova jako młoda Gala Dalí
  • Christopher Briney jako James
  • Rupert Graves jako kapitan Moore
  • Alexander Beyer jako Christoffe
  • Andreja Pejić jako Amanda Lear
  • Suki Waterhouse jako Ginesta
  • Mark McKenna jako Alice Cooper

Produkcja

W maju 2018 roku do obsady filmu Dalíland cda dołączyli Ben Kingsley, Lesley Manville, Tim Roth, Frank Dillane i Ezra Miller, a reżyserią zajęła się Mary Harron na podstawie scenariusza własnego i Johna C. Walsha. Miller miał początkowo zagrać Jamesa, lecz zrezygnował z powodu konfliktu harmonogramów z filmem Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore’a. W związku z tym rolę przejął Christopher Briney. Zamiast tego, Miller otrzymał propozycję zagrania młodego Salvadora Dali, a w większości filmu postać ta była graną przez Bena Kingsleya w późniejszych latach, pojawiając się tylko oszczędnie w niektórych sekwencjach retrospekcji. W maju 2021 roku do obsady dołączyli Barbara Sukowa, Alexander Beyer, Avital Lvova, Christopher Briney i Rupert Graves, a Lesley Manville, Tim Roth i Frank Dillane zostali zastąpieni przez Andreję Pejić, Suki Waterhouse i Marka McKennę. Główne zdjęcia zostały już ukończone. Dalíland cały film został nakręcony w dużej mierze w Liverpoolu, który pełnił rolę Nowego Jorku.

Dalíland cały film – data premiery

Dalíland cały film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2022 roku, dokładnie 17 września 2022 roku. W listopadzie tego samego roku, Magnolia Pictures nabyła prawa do dystrybucji filmu. Premiera kinowa oraz na VOD została zaplanowana na 9 czerwca 2023 roku.


Znajdź Dalíland cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Dalíland po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Dalíland
IMDb Rating 6.5 136 głosów

Director

Mary Harron
Director

Cast

Ben Kingsley isSalvador Dali
Salvador Dali
Ezra Miller isYoung Salvador Dali
Young Salvador Dali
Rupert Graves isCaptain Moore
Captain Moore
Andreja Pejić isAmanda Lear
Amanda Lear
Mark McKenna isAlice Cooper
Alice Cooper
×