Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia po rejestracji w FIND-VOD.

148 użytkowników online
Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia

Jun. 28, 2023USA142 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
9.5 2 głosów

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Ogólne informacje na temat Indiana Jones 5 i Artefakt Przeznaczenia online

Cały film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia to amerykański film przygodowy akcji, którego reżyserem jest James Mangold. Mangold jest również współautorem scenariusza wraz z Jezem Butterworthem, Johnem-Henrym Butterworthem i Davidem Koeppem. Indiana Jones i artefakt przeznaczenia cały film jest piątą częścią serii Indiana Jones, wyprodukowany przez Lucasfilm i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures. Harrison Ford wciela się w postać archeologa Indiana Jonesa po raz piąty i ostatni. John Rhys-Davies powraca do roli Sallah z poprzednich filmów, a do obsady dołączyli nowi aktorzy, tacy jak Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Olivier Richters, Ethann Isidore i Mads Mikkelsen.

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cda jest pierwszym filmem z serii, który nie został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga ani napisany przez George’a Lucasa, ale obaj pełnią rolę producentów wykonawczych. Jest to również pierwszy film z serii, w którym nie uczestniczyła Paramount Pictures, ponieważ The Walt Disney Company przejęła Lucasfilm w 2012 roku.

Cała obsada w filmie online

  • Harrison Ford wciela się w postać Indiana Jonesa, światowej sławy archeologa podróżującego po całym świecie i profesora na college’u. Reżyser James Mangold uważa Jonesa za „fenomenalnie wyjątkowego bohatera” i „genialnego kolesia, który jest jednocześnie twardzielem”.
  • Phoebe Waller-Bridge gra Helenę Shaw, chrześniaczkę Jonesa. Mangold widzi w Helenie „katalizator” dla fabuły filmu, która rozpoczyna się po tym, jak Indy zostaje wciągnięty w jej problemy. Helena jest również córką starego przyjaciela Indy’ego, którego wcześniej nie poznaliśmy.
  • Mads Mikkelsen zagra Jürgena Vollera, byłego nazistę z czasów II wojny światowej, który został zatrudniony przez NASA i teraz próbuje wykorzystać program Apollo na Księżycu dla własnych celów.
  • Antonio Banderas wystąpi jako Renaldo, przyjaciel Indy’ego. John Rhys-Davies powraca jako Sallah, stary przyjaciel Jonesa, który pomógł mu w znalezieniu Arki Przymierza w 1936 roku i Świętego Graala w 1938 roku.
  • Shaunette Renée Wilson zagra Masona, agenta rządowego.
  • Thomas Kretschmann zagra pułkownika Webera, nazistę, który w 1944 roku współpracował z Vollerem.
  • Toby Jones zagra Basila, sojusznika Jonesa. Boyd Holbrook pojawi się jako Klaber, nikczemna prawa ręka Vollera w 1969 roku.

Dodatkowo, Olivier Richters i Ethann Isidore zostali obsadzeni w nieujawnionych rolach.

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cały film – Intrygująca fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w 1944 roku, gdy Trzecia Rzesza zaczyna tracić swoją potęgę. Młody, nieustraszony szpieg Indiana Jones zostaje schwytany przez diabelskich nazistów wraz z profesorem Basilem Shawem. Nazistom zależy na zdobyciu połowy Artefaktu Przeznaczenia, artefaktu stworzonego przez Archimedesa, który umożliwia kontrolę nad czasem i przestrzenią. Archimedes jednak podzielił tarczę na dwie części i ukrył drugą połowę.

Podążając tropem nazistów

Film przenosi nas również do lat 60., okresu kosmicznej eksploracji, gdzie zrzędliwy stary Indiana Jones czuje się niepotrzebny we współczesnym świecie i przechodzi na emeryturę. Jürgen Voller, główny złoczyńca grany przez Madsa Mikkelsena, który pod fałszywym nazwiskiem pracuje nad lądowaniem Apollo 11 na Księżycu, chce zdobyć obie połówki Artefaktu Przeznaczenia. Tylko Indy, przy wsparciu Heleny, może go powstrzymać.

Przepełniony akcją i pościgami

Film obfituje w wesołe pościgi, takie jak wyścig tuk-tukiem kontra klasyczna Jaguar na wąskich uliczkach Tangeru. Dla purystów Indiany Jonesa znajdą się również przerażające spotkania z owadami oraz eksploracja podziemnego grobowca, którego przejścia otwierają się ze zgrzytem.

Wielka klasa starej szkoły

Mimo swojego wieku, Harrison Ford wciąż emanuje humorem i stylem, utrzymując niechętny, charakterystyczny uśmiech Indiany Jonesa. Finale filmu jest szalenie głupi i zabawny, a Tarcza Przeznaczenia odgrywa kluczową rolę, rzucając światło na temat przeciwstawiania się starzeniu i grawitacyjnemu przyciąganiu czasu. „Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” to film, który zachowuje klasę starej szkoły.

Produkcja filmu Indiana Jones 5 CDA

Plany na piąty film o Indianie Jonesie sięgają późnych lat 70., kiedy Lucas i Spielberg negocjowali z Paramount cztery kontynuacje filmu Poszukiwacze zaginionej Arki (1981). Lucas zaczął badać potencjalne pomysły na fabułę piątego filmu w 2008 roku, ale projekt utknął w martwym punkcie na lata. W 2012 roku przekazał projekt producentce Kathleen Kennedy, która została prezesem Lucasfilm. Prace nad piątym filmem były wstrzymane, podczas gdy firma pracowała nad kontynuacją trylogii Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie w 2016 roku zatrudniony został David Koepp do napisania scenariusza piątego filmu, z datą premiery ustaloną na 2019 rok, chociaż premiera kilkakrotnie była przekładana z powodu przepisywania scenariusza. W 2018 roku zastąpił Koeppa Jonathan Kasdan, ale ten wrócił do pisania scenariusza w 2019 roku, zanim ostatecznie zrezygnował z projektu. Spielberg początkowo miał wyreżyserować film, ale zrezygnował w 2020 roku, a jego miejsce zajął James Mangold. Zdjęcia do filmu Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cda rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku i zakończyły w lutym 2022 roku. Kręcono w różnych miejscach w Wielkiej Brytanii, w Anglii i Szkocji, we Włoszech i w Maroku.

Data premiery

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cały film będzie miał swoją światową premierę podczas 76. Festiwalu Filmowego w Cannes 18 maja 2023 roku, a premiera w Stanach Zjednoczonych i Polsce zaplanowana jest na 30 czerwca 2023 roku.

Przemyślenia przy Indiana Jonesie i Artefakt Przeznaczenia

Po upływie 40 lat, świeżutko na horyzoncie pojawia się „Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia”. Teraz jesteśmy w świecie pełnym wrażeń i przygód, gdzie jest tyle rzeczy do zobaczenia jak nigdy wcześniej. Ale czy nie wydaje się Wam, drodzy czytelnicy, że nasz wybór stał się mniejszy, a szanse na prawdziwe odkrycia zmalały?

Oto nasz moment w historii, a Artefakt Przeznaczenia jest jak artefakt, który opowiada, jak to było żyć w tej epoce. Wyobraźcie sobie, jak historycy przyszłości spojrzą wstecz i spróbują zrozumieć nasze czasy. Zastanawiam się, co zobaczą i jakie wnioski wyciągną. Czy uważają nas za prawdziwych poszukiwaczy przygód, czy też może tylko za pionki w nieznanym układzie?

Indiana Jones stoi na rozdrożu i musi podjąć decyzję. Czy Zagadkowy Artefakt Przeznaczenia to jedynie zabawka szaleńca, czy może klucz do zrozumienia naszej historii? Odpowiedź na to pytanie kryje się gdzieś tam, w tajemnicy i przygodzie, która czeka na odkrycie.


Znajdź Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Indiana Jones and the Dial of Destiny
×