Kochanica króla Cały Film (2023) • CDA • Online


Aktualnie ogląda: 67 osób.
Kochanica króla

Kochanica króla

May. 16, 2023France113 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (31)Co wiemy o całym filmie Kochanica króla cda

Kochanica króla cały film to przyszły francuski dramat biograficzny, którego scenariusz i reżyserię stworzyła Maïwenn. W filmie wystąpią Johnny Depp, Maïwenn, Pierre Richard i Noémie Lvovsky. Premiera światowa odbędzie się 16 maja 2023 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes jako otwarcie festiwalu. Kinowa premiera Kochanica króla online cda we Francji zostanie zrealizowana tego samego dnia przez Le Pacte, a 15 miesięcy później film zostanie udostępniony na platformie Netflix we Francji.

Znakomita obsada w filmie online

  • Maïwenn as Madame du Barry
  • Johnny Depp as Louis XV
  • Pierre Richard
  • Noémie Lvovsky
  • Benjamin Lavernhe
  • Melvil Poupaud
  • Pascal Greggory
  • India Hair

Streszczenie fabuły filmu Kochanica króla online cda

Jeanne, młoda kobieta z klasy robotniczej, pragnąca kultury i rozrywki, wykorzystuje swoje wdzięki i inteligencję, aby stopniowo piąć się po szczeblach drabiny społecznej. Zostaje ulubienicą króla Ludwika XV, który nie zdaje sobie sprawy z jej statusu kurtyzany, dzięki czemu odzyskuje zapał do życia. Wzajemnie się zakochują, a mimo braku przyzwoitości i naruszania etykiety, Jeanne przenosi się do Wersalu, co wywołuje powszechne oburzenie na dworze.

Kochanica króla cały film – Produkcja

Maïwenn udzieliła pierwszego wywiadu na temat swojego filmu Kochanica króla cda dla gazety Le Journal de Dimanche w dniu 31 grudnia 2022 r. W wywiadzie wspomniała, że jej inscenizacja nie jest ani popowa, ani rockowa, w przeciwieństwie do filmu Sofii Coppoli „Marie Antoinette”, ale przyznała, że oczekuje krytyki ze strony „purytów”. Maïwenn również skomentowała zdolności aktorskie Johnny’ego Deppa i określiła go jako „prawdziwego kameleona”, który lubi się transformować. Co do dialogów i faktu, że Depp gra po raz pierwszy po francusku, Maïwenn stwierdziła, że jej film nie jest zbyt rozmowny i była pod wrażeniem ekspresji Deppa.

W styczniu 2023 roku ogłoszono, że Fundacja Filmowa Morza Czerwonego będzie wspierać finansowo cały film.  30 marca 2023 r. ogłoszono, że Kochanica króla cały film był częścią 33% wszystkich zatwierdzonych filmów FIF w 2022 roku, które były wyreżyserowane lub współreżyserowane przez kobiety, a także że był to jeden z trzech francuskich filmów o budżecie przekraczającym 10 mln euro. Budżet filmu został ogłoszony i wyniósł 22,4 miliona dolarów.

Data premiery

Oficjalnie ogłoszono, że Kochanica króla cały film online będzie miała swoją światową premierę jako film otwierający Festiwal Filmowy w Cannes w 2023 roku 16 maja 2023 roku, zanim tego samego dnia trafi do kin we Francji. Thierry Frémaux, dyrektor festiwalu w Cannes i francuski krytyk filmowy, został zapytany o swoją decyzję o wyborze Kochanica króla cda jako filmu otwierającego festiwal podczas wywiadu z Deadline 13 kwietnia 2023 r. i odpowiedział, że jest to „piękny film”, „sukces”, a Johnny Depp jest w nim wspaniały. Ogłoszenie to miało miejsce 5 kwietnia 2023 roku.


Znajdź Kochanica króla cały film w naszej wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Kochanica króla po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Jeanne du Barry
×