Osiem gór • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Osiem gór po rejestracji w FIND-VOD.

126 użytkowników online
Osiem gór

Osiem gór

Dec. 21, 2022BE147 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Co wiemy o całym filmie Osiem gór online

Cały film Osiem gór (wł. „Le otto montagne”) to włoskojęzyczny dramat z 2022 roku, wyreżyserowany przez Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch, którzy zaadaptowali scenariusz z powieści Paolo Cognettiego o tym samym tytule.

Streszczenie fabuły

Osiem gór cały film online rozpoczyna się, gdy Pietro, chłopak z miasta, wyjeżdża z rodzicami na wakacje w góry. Wieś, w której się znajdują, jest opustoszała, a jedynym pozostałym dzieckiem jest Bruno, rówieśnik Pietra, który już pracuje na farmie. Historia ta rozwija się, gdy Pietro idzie na studia, ale nie wie, jakie życie wybrać, podczas gdy Bruno zostaje zepchnięty przez ojca do pracy na budowie. Wiele lat później spotykają się ponownie po śmierci ojca Pietra i okazuje się, że ojciec pozostawił mu zawalone schronienie w wysokich górach w pobliżu ich dawnego miejsca wypoczynku, a także ukrytą przeszłość, która wyłania się na powierzchnię.

Obsada w filmie

  • Luca Marinelli jako Pietro
  • Lupo Barbiero jako młody Pietro
  • Andrea Palma jako dorastający Pietro
  • Alessandro Borghi jako Bruno
  • Cristiano Sassella jako młody Bruno
  • Francesco Palombelli jako dorastający Bruno
  • Filippo Timi jako Giovanni
  • Elena Lietti jako Francesca
  • Elisabetta Mazzullo jako Lara
  • Surakshya Panta jako Asmi

Produkcja filmu

Osiem gór cały film był kręcony we włoskich Alpach, Turynie oraz Nepalu przez okres siedmiu miesięcy, od lata 2021 roku.

Osiem gór cały film – data premiery

Osiem gór film cda miał swoją światową premierę na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes 18 maja 2022 r. w konkursie głównym. Limitowana premiera kinowa odbyła się w USA 28 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem Janus Films. We Francji film trafił na ekrany kin 21 grudnia 2022 r., a w Włoszech dzień później.

Dodatkowe informacje na temat filmu Osiem gór cda

Według informacji z kasy biletowej, film Osiem gór CDA zarobił 33 323 USD w Ameryce Północnej oraz 9,6 miliona USD na innych terytoriach.

Film otrzymał pozytywne recenzje krytyków. Na stronie Rotten Tomatoes 83% z 46 recenzji krytyków było pozytywnych, a średnia ocena wyniosła 7,6/10. Konsensus strony brzmi: „Cierpliwe, głębokie, a czasem nieco ociężałe, Osiem Gór osiąga zapierające dech w piersiach szczyty, uważnie przestrzegając intymnej przyjaźni”. W serwisie Metacritic film uzyskał średnią ważoną ocenę 77 na 100 w oparciu o 17 recenzji, co wskazuje na „pozytywne recenzje”

Moja opinia o filmie

Właśnie obejrzałem cały film Osiem Gór po polsku i muszę przyznać, że byłem zaskoczony pozytywnie. Fabuła była wciągająca, a aktorstwo oraz efekty specjalne były na bardzo wysokim poziomie.

Osiem Gór cały film opowiada historię grupy himalaistów, którzy próbują zdobyć osiem ośmiotysięczników w ciągu zaledwie jednego sezonu. Muszą zmierzyć się z niebezpiecznymi warunkami pogodowymi, trudnymi szlakami i rywalizacją między sobą. Jednocześnie muszą zmierzyć się z własnymi słabościami i wewnętrznymi demonami.

Aktorzy, którzy wcielili się w role himalaistów, zagrali bardzo przekonująco. Ich emocje i zmagania były widoczne na ekranie, a dzięki temu łatwo było zanurzyć się w historii i poczuć napięcie oraz rywalizację między postaciami.

Efekty specjalne również były na bardzo wysokim poziomie. Krajobrazy Himalajów były niesamowite, a widoki z górskich szczytów zapierały dech w piersiach. Sceny, w których himalaści musieli zmagać się z trudnymi warunkami pogodowymi, były bardzo realistyczne i przerażające.

Podsumowując, film Osiem Gór to prawdziwe arcydzieło. Fabuła, aktorstwo i efekty specjalne wypadły znakomicie, a oglądanie filmu było dla mnie niezapomnianym doświadczeniem. Polecam go każdemu, kto lubi filmy z gatunku dramatyczno-przygodowego i chce poczuć napięcie i emocje na ekranie.


Znajdź Osiem gór cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Osiem gór po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Le otto montagne
IMDb Rating 7.8 4,775 głosów
TMDb Rating 7.9 226 głosów

Director

Cast

Luca Marinelli isPietro Guasti
Pietro Guasti
Alessandro Borghi isBruno Guglielmina
Bruno Guglielmina
Filippo Timi isGiovanni Guasti
Giovanni Guasti
Elena Lietti isFrancesca Guasti
Francesca Guasti
Lupo Barbiero isPietro (da piccolo)
Pietro (da piccolo)
Cristiano Sassella isBruno (da piccolo)
Bruno (da piccolo)
×