Saint Omer • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Saint Omer po rejestracji w FIND-VOD.

74 użytkowników online
Saint Omer

Saint Omer

Nov. 23, 2022France123 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Saint Omer cały film cda: Francuski Dramat Prawniczy z 2022 Roku W Reżyserii Alice Diop

Premiera Konkursowa na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji

Rozpisując karty najnowszego dzieła filmowego, nie sposób nie zwrócić uwagi na Saint Omer cały film – poruszający dramat prawniczy, który w 2022 roku wdarł się na ekrany kin, pod dyrekcją utalentowanej reżyserki Alice Diop. Film, z Kayije Kagame i Guslagie Malanda w rolach głównych, wyznacza nową erę dla Diop jako twórcy fabuł, po jej udanej karierze dokumentalistki.

Historia Pełna Tęsknoty i Zagadek Prawa

W sercu filmu znajduje się historia Ramy (wcielającej się w postać Kagame) – młodej, utalentowanej pisarki w stanie błogosławionego stanu, która staje się kluczowym świadkiem w procesie sądowym Laurence’a Coly’ego (Malanda). Coly, pochodząca z Senegalu, staje przed sądem z oskarżeniem o zbrodnię zabójstwa swojego 15-miesięcznego dziecka. Wstrząsające zarzuty dotyczą pozostawienia niemowlęcia na plaży, w zamyśle, aby fala wcięła to niewinne istnienie.

Z Literatury na Salony Sądowe: Wzloty i Upadki Ramy

Wplatając wątek literacki w tkaninę narracji, Ramya dąży do przemienienia tragicznych wydarzeń w swoje dzieło literackie, oparte na mitycznej historii o Medei. Inspiracją dla niej staje się autentyczna sprawa sądowa Fabienne Kabou, której udowodniono podobne przestępstwo. Widzimy, jak Ramya staje się osobą zaangażowaną emocjonalnie i intelektualnie, z każdym krokiem zbliżając się do prawdy.

Triumfy i Wyróżnienia na Festiwalach Filmowych Świata

Saint Omer CDA zadebiutował światu filmowemu na prestiżowym 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, 7 września 2022 roku. To wyjątkowe wydarzenie okazało się preludium do rzeszy triumfów, jakie ten film odniósł. Jury uhonorowało go nagrodą Wielkiego Jury Srebrnego Lwa, a także nagrodą Lwa Przyszłości im. Luigiego De Laurentiisa – co tylko podkreśla jego znaczenie i potencjał artystyczny.

Odbicie Na Międzynarodowej Scenie Filmowej

Cały film Saint Omer nie ogranicza się do jednego festiwalu. Publiczność na całym świecie miała szansę docenić to wyjątkowe dzieło podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto oraz Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku w 2022 roku. Jednak prawdziwa uczta dla widzów miała miejsce we Francji, gdzie film zadebiutował kinowo 23 listopada 2022 roku.

Francuski Wpis w Wyścigu po Oscara

Nie można również pominąć tego, że „Saint Omer” został wybrany na reprezentanta Francji w konkursie o najlepszy międzynarodowy film fabularny podczas 95. ceremonii rozdania Oscarów. Film znalazł się na grudniowej krótkiej liście, co potwierdza jego potęgę i znaczenie w światowej kinematografii.

Podsumowanie: Wielowymiarowy Portret i Refleksje

Diop dostarcza widzom nie tylko pasjonującą opowieść o prawie i ludzkich dramatach, ale także prowokuje do refleksji na temat współczesności i tożsamości. Saint Omer online cda to nie tylko film – to głęboka medytacja nad życiem, lojalnością i przekraczaniem granic literatury i rzeczywistości.


Znajdź Saint Omer cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Saint Omer po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Saint Omer
IMDb Rating 6.8 3,671 głosów
TMDb Rating 6.397 92 głosów

Director

Alice Diop
Director

Cast

Guslagie Malanda isLaurence Coly
Laurence Coly
Aurélia Petit isMaître Vaudenay
Maître Vaudenay
Valérie Dréville isLa Présidente
La Présidente
Xavier Maly isLuc Dumontet
Luc Dumontet
Robert Cantarella isAvocat général
Avocat général
Salimata Kamate isOdile Diata
Odile Diata
×