Sisu • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Sisu po rejestracji w FIND-VOD.

74 użytkowników online
Sisu

Sisu

Jan. 27, 2023Finland91 Min.R
Twoja ocena: 0
9.5 2 głosów

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Ogólne informacje na temat całego filmu Sisu online

Sisu cały film to fińsko-amerykański film akcji z 2022 roku, którego roboczy tytuł to „Immortal”. Jego scenariusz i reżyseria są dziełem Jalmari Helandera. Fabuła filmu rozgrywa się w fińskiej Laponii podczas II wojny światowej i opowiada o poszukiwaczu złota, który stara się ochronić swoje złoże przed nazistowskim oddziałem śmierci dowodzonym przez okrutnego oficera Schutzstaffel. Sisu cały film został nakręcony w 2021 roku w Laponii, a w obsadzie znaleźli się tacy aktorzy jak Jorma Tommila, Aksel Hennie, Jack Doolan i Mimosa Willamo.

Prawa do międzynarodowej dystrybucji filmu online Sisu cda nabyła firma Sony Pictures Worldwide Acquisitions, a prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej zostały zakupione przez firmę Lionsgate. Sisu CDA zadebiutował we wrześniu 2022 roku w sekcji „Midnight Madness” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Premiera filmu Sisu z lektorem odbyła się w Finlandii 27 stycznia 2023 roku, a w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 28 kwietnia 2023 roku.

Obsada

  • Jorma Tommila jako Aatami Korpi
  • Aksel Hennie jako Bruno Helldorf
  • Jack Doolan jako Wilk
  • Mimosa Willamo jako Aino
  • Onni Tommila jako Schütze

Fabuła w filmie Sisu CDA

Na końcu 1944 roku, w trakcie wojny w Laponii, Aatami Korpi, poszukiwacz złota i weteran wojny zimowej, żyje samotnie w odległych, dzikich obszarach Laponii, gdzie zajmuje się szukaniem i wydobywaniem złota. W końcu odnosi sukces, odkrywając złoże złota. W trakcie zbierania ogromnej ilości złota, Aatami wyrusza do najbliższego miasta, by dostarczyć swoje bogactwo. Na swojej drodze spotyka 30-osobowy pluton Wehrmachtu, dowodzony przez bezwzględnego Obersturmführera SS Bruno Helldorfa i jego podwładnego Wolfa, którzy niszczą osady podczas odwrotu i biorą wielu jeńców. Chociaż Bruno i jego żołnierze początkowo nie interesują się Aatamim, zmieniają zdanie, gdy dowiadują się o jego złocie i próbują je ukraść. Jednak Aatami, znanym z talentu do walki podczas wojny zimowej, zwany „Nieśmiertelnym”, stawia opór i brutalnie odpiera ataki, by bronić swojego życia i swojego majątku przed nazistami.

Sisu cały film – nasza opinia

Już od pierwszych chwil reżyser Jalmari Helander skupia się na postaci Aatami Korpi, granej przez Jorma Tommilę, który żyje w dzikiej Laponii w Finlandii podczas końca II wojny światowej. Aatami wydaje się być uparty i zdeterminowany, próbując uniknąć otaczającego go chaosu za wszelką cenę.

Kiedy samoloty bojowe przelatują nisko nad głowami, Aatami zachowuje się, jakby nic nie słyszał, skupiając się tylko na poszukiwaniach złota. Jego przeszłość ciąży na nim jak blizny, ale gdy w końcu znajduje to, czego szukał, możemy dostrzec przelotną radość w jego oczach. To jest właśnie Sisu – pobladła forma odwagi i niewyobrażalnej determinacji, którą Aatami manifestuje w całym filmie.

Przez następne półtorej godziny, będziemy świadkami działań Aatamiego, który niemalże zachowuje się jak John Rambo z czasów II wojny światowej, systematycznie niszcząc każdego, kto staje mu na drodze. To będzie dziki i niebezpieczny rajd, ale z pewnością warty uwagi dla fanów akcji i dramatów wojennych.

Słyszałem, że Sisu to słowo o bardzo specyficznym znaczeniu w języku fińskim, ale z pewnością reżyserowi udało się oddać to w filmie. Jesteśmy dumni, że to właśnie fińska kinematografia dostarcza nam takie wyjątkowe filmy!


Znajdź Sisu cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Sisu po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Sisu
IMDb Rating 7.4 4,266 głosów
TMDb Rating 7.2 9 głosów

Director

Cast

×