Tori i Lokita • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Tori i Lokita po rejestracji w FIND-VOD.

107 użytkowników online
Tori i Lokita

Tori i Lokita

Oct. 05, 2022BE88 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (37)



Tori i Lokita cały film – Emocjonujący dramat o afrykańskich imigrantach

Cały film Tori i Lokita to belgijsko-francuski dramat z 2022 roku, napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez znaną parę reżyserów, Jean-Pierre’a i Luca Dardenne’a. Film ten miał swoją premierę na prestiżowym festiwalu filmowym w Cannes w maju 2022 roku, gdzie rywalizował o Złotą Palmę. Ponadto, z okazji 75. rocznicy festiwalu, produkcja otrzymała specjalną nagrodę.

Historia dwójki afrykańskich imigrantów w belgijskim mieście

Tori i Lokita cały film opowiada historię dwóch afrykańskich imigrantów: jedenastoletniego Tori i szesnastoletniej Lokity, którzy żyją w belgijskim mieście, udając brata i siostrę. Ich codzienne życie koncentruje się głównie wokół restauracji prowadzonej przez Betima, który wykorzystuje swoje interesy jako przykrywkę dla handlu narkotykami, w którym to Tori i Lokita są kurierami. Dodatkowo, czasami Lokita musi podjąć usługi seksualne dla Betima, za które jest wynagradzana. Lokita stara się zdobyć wizę pracowniczą, która umożliwiłaby jej utrzymanie siebie i Tori. Musi jednak poradzić sobie z długami wobec osób, które pomogły jej przybyć do Belgii oraz tęsknić za matką i pięcioma braćmi, których pozostawiła w Kamerunie.

Kiedy papiery Lokity zostają ponownie odrzucone, podejmuje ona propozycję Betima, aby na chwilę podjąć pracę na plantacji konopi. Jednakże, aby to zrobić, musi zostać oddzielona od Tori, a nawet nie może się z nim skontaktować, co staje się dla nich obojga nie do zniesienia.

Tori postanawia schować się w samochodzie Betima, aby dowiedzieć się, gdzie jest Lokita, i w końcu udaje mu się dotrzeć do hangaru. Jednak podczas drugiej wizyty zostają odkryci przez Betima. Uciekając przed nim i jego pomocnikiem Luckasem, zostają zaatakowani. Lokita zostaje zabita dwoma strzałami w głowę, ale Tori udaje się ukryć w krzakach.

Emocjonalne zakończenie

Film Tori i Lokita CDA kończy się pogrzebem Lokity, zostawiając widza w pełnym smutku nastroju.

Wspaniała obsada w filmie Tori i Lokita CDA

W filmie występują:

  • Pablo Schils jako Tori
  • Mbundu Joely jako Lokita
  • Charlotte De Bruyne jako Margot
  • Tijmen Govaerts jako Luckas
  • Alban Ukaj jako Betim
  • Marc Zinga jako Firmin

Tori i Lokita online spotyka się z pozytywnymi opiniami krytyków

Tori i Lokita online cda otrzymał generalnie pozytywne recenzje od krytyków. Na stronie Rotten Tomatoes film uzyskał ocenę 90% na podstawie 48 recenzji, ze średnią ważoną 7,2/10. Konsensus krytyków brzmi: „Kolejny humanistyczny klejnot od Dardenne’ów, 'Tori and Lokita’, umieszcza swoich bohaterów w trudnych okolicznościach, podkreślając jednocześnie ich wrodzoną godność”. Na Metacriticu film otrzymał ocenę 75/100 na podstawie 13 recenzji, wskazując na „ogólnie pozytywne recenzje”.

AlloCiné, francuska strona kinowa, przyznała filmowi średnią ocenę 3,5/5 na podstawie ankiety obejmującej 31 francuskich recenzji.

Tori i Lokita cały film na międzynarodowych ekranach

Film „Tori i Lokita” był filmem zamykającym 46. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hongkongu, gdzie został zaprezentowany 31 sierpnia 2022 roku. W Belgii film trafił do kin 7 września 2022 roku dzięki dystrybucji Cinéart, a we Francji 5 października 2022 roku dzięki Diaphana Distribution.

W czerwcu 2022 roku prawa do dystrybucji filmu w Ameryce Północnej nabyły firmy Sideshow i Janus Films.

Poruszający dramat, który wzbudził pozytywne emocje

Tori i Lokita” to film, który porusza ważne tematy imigracji i walki o godność. Produkcja reżyserów Jean-Pierre’a i Luca Dardenne’a zdobyła uznanie krytyków oraz znalazła się na festiwalowych ekranach na całym świecie. Dzięki głębokim emocjom i znakomitej obsadzie, ten belgijsko-francuski dramat jest niezapomnianym kinowym doświadczeniem.


Znajdź Tori i Lokita cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Tori i Lokita po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Tori et Lokita
IMDb Rating 7.1 1,817 głosów
TMDb Rating 6.757 37 głosów
×