Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara po rejestracji w FIND-VOD.

89 użytkowników online
Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara

Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara

Sep. 20, 2023United Kingdom39 Min.PG
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara online cały film: Wes Anderson Przenosi Opowieść Dahla na Duży Ekran

Wprowadzenie

Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara online cda to film krótkometrażowy, który z pewnością zaskoczy miłośników twórczości Roalda Dahla oraz fanów talentu reżysera Wesa Andersona. Bazujący na tytułowym opowiadaniu zawartym w zbiorze The Wonderful Story of Henry Sugar and Six More z 1977 roku, ten film stanowi drugą po Fantastycznym Panu Lisie (2009) adaptację dzieła Dahla pod reżyserią Andersona. Główne role w filmie grają Benedict Cumberbatch, Ralph Fiennes, Dev Patel, Ben Kingsley, Rupert Friend i Richard Ayoade.

Kontekst Literacki

Opowiadanie Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara jest jednym z kilku utworów, które zainspirowały twórców do stworzenia serii filmów krótkometrażowych na podstawie opowiadań Dahla. Ta seria obejmuje także produkcje takie jak „Łabędź,” „Szczurołap” i „Trucizna.”

Data Premiery

Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara cały film online miał swoją światową premierę na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 1 września 2023 roku. Limitowana premiera kinowa odbyła się 20 września 2023 roku, natomiast film trafił na platformę Netflix 27 września 2023 roku.

Fabuła w Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara CDA

Fabuła filmu online Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara skupia się na bogatym mężczyźnie, który dowiaduje się o tajemniczym guru, zdolnemu widzieć bez użycia oczu. Fascynujący ten dar, postanawia opanować tę nadzwyczajną umiejętność, aby wykorzystać ją w grach hazardowych.

Główne Obsady:

  • Benedict Cumberbatch jako Henry Sugar
  • Ralph Fiennes jako Roald Dahl
  • Dev Patel jako dr. Chatterjee
  • Ben Kingsley jako Imdad Khan
  • Rupert Friend jako Claud
  • Richard Ayoade jako dr. Marshall

Produkcja

Projekt Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara został potwierdzony przez platformę Netflix 7 stycznia 2022 roku. Dzień po ogłoszeniu, że Wes Anderson będzie autorem scenariusza i reżyserem adaptacji opowiadania Dahla, potwierdzono udział Benedicta Cumberbatcha oraz dołączenie do obsady Ralpha Fiennesa, Deva Patela i Bena Kingsleya. W późniejszym okresie dołączyli także Rupert Friend i Richard Ayoade.

Główne zdjęcia rozpoczęły się w Londynie w styczniu 2022 roku. Co ciekawe, pierwotnie planowano, że Cudowna historia Henry’ego Sugar będzie fabularnym filmem, ale w czerwcu 2023 roku reżyser Wes Anderson ogłosił, że projekt zostanie przekształcony w zbiór filmów krótkometrażowych.

Podsumowując, Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara CDA to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kinowych roku 2023, które połączyło geniusz Roalda Dahla z wyjątkowym stylem Wesa Andersona. Film ten obiecuje zapewnić widzom niezapomnianą podróż w świat wyobraźni i niezwykłych historii.


Znajdź Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu The Wonderful Story of Henry Sugar
IMDb Rating 7.7 90 głosów
TMDb Rating 7.5 1 głosów

Director

Wes Anderson
Director

Cast

Benedict Cumberbatch isHenry Sugar / Max Engelman
Henry Sugar / Max Engelman
Ralph Fiennes isRoald Dahl / Policeman
Roald Dahl / Policeman
Dev Patel isDr. Chatterjee / John Winston
Dr. Chatterjee / John Winston
Ben Kingsley isImdad Khan / Croupier
Imdad Khan / Croupier
Richard Ayoade isDr. Marshall / Yogi
Dr. Marshall / Yogi
×