Zielona granica • CDA • Online


Obejrzyj zwiastun filmu by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film Zielona granica po rejestracji w FIND-VOD.

107 użytkowników online
Zielona granica

Zielona granica

Sep. 22, 2023BE152 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 2 głosów

Wczytaj więcej komentarzy... (37)Zielona Granica cały film: Polski Dramat z 2023 roku w Reżyserii Agnieszki Holland

Wizja Agnieszki Holland na tle sytuacji na polsko-białoruskiej granicy

Zielona Granica cały film wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland, jest ważnym dziełem kina polskiego z roku 2023, inspirowanym dramatyczną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zdjęcia do produkcji kręcono na malowniczym Podlasiu.

Premiera na Wielkim Ekranie

Obraz miał swoją premierę 5 września 2023 roku, w konkursie głównym na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zyskał uznanie i zdobył Nagrodę Specjalną Jury.

Podróże po Festiwalach Światowych

Zielona Granica cały film cda został także wybrana do prezentacji na renomowanych festiwalach filmowych, takich jak Nowy Jork, Toronto, Vancouver i Pusan.

Trzy Perspektywy na Granicy

Fabuła filmu opowiada historię polsko-białoruskiej granicy z trzech różnych perspektyw: uchodźców, polskich aktywistów oraz straży granicznej.

Reakcja Krytyki i Odbiór Filmu Zielona granica CDA

Film online Zielona granica spotkał się z pozytywną reakcją krytyków filmowych, co znalazło odzwierciedlenie w licznych wyróżnieniach na 80. MFF w Wenecji, w tym Nagrodzie Specjalnej Jury. Wcześniejsze opinie na międzynarodowych serwisach Metacritic i Rotten Tomatoes, oparte na recenzjach krytyków, również były entuzjastyczne.

Kontrowersje i Krytyka Krajowa

Mimo międzynarodowego uznania, film stał się przedmiotem kontrowersji w Polsce. Media prawicowe oraz przedstawiciele władz twierdzą, że obraz nie przedstawia prawdy, lecz promuje rosyjską propagandę. Przed premierą w Polsce, na portalu Filmweb, film otrzymał negatywne recenzje od ponad 5,5 tysiąca użytkowników, co spotkało się z oskarżeniem o „zmasowany atak.”

Stanowisko Polskiej Akademii Filmowej

Polska Akademia Filmowa wydała oświadczenie, w którym protestuje przeciwko atakowi na wolność słowa i twórczość Agnieszki Holland, broniąc artystycznego wyrazu i wolności w sztuce.

Spojrzenie na Problem Uchodźców

Według Natalii Nester, sposób, w jaki Polacy traktują migrantów, stoi w sprzeczności z europejskim humanizmem. Jej zdaniem, Europa ryzykuje samozniszczenie, jeśli będzie nadal traktować imigrantów w nieludzki sposób.


Znajdź Zielona granica cały film Vider w wyszukiwarce filmów

Szukasz sposobu na szybkie i łatwe znalezienie filmów do obejrzenia? Nasza wyszukiwarka filmów to dokładnie to, czego potrzebujesz!

Nie trać czasu na przeszukiwanie setek stron internetowych, aby się dowiedzieć gdzie obejrzeć Zielona granica po polsku. Nasza wyszukiwarka filmów umożliwia szybkie i łatwe przeszukiwanie najpopularniejszych platform VOD takich jak Vider, CDA i Zalukaj w jednym miejscu. Dodatkowo, nasza wyszukiwarka filmów oferuje również recenzje filmów oraz oceny użytkowników, co pozwala na dokładne wybieranie filmów w oparciu o opinie innych widzów.

Nie czekaj dłużej i dołącz do setek zadowolonych użytkowników, którzy korzystają z naszej wyszukiwarki filmów!

Sprawdź podobne filmy:

Oryginalny tytuł filmu Zielona granica
IMDb Rating 5.8 518 głosów
×